Розпочався прийом проектів до цьогорічного «Бюджету ініціатив чернівчан»

Чернівчани, які мають активну громадянську позицію, хочуть брати участь в розвитку міста та мають цікаві ідеї, до 30 червня можуть подати свої проекти для участі в конкурсі «Бюджет ініціатив чернівчан».

Чернівчани, які мають активну громадянську позицію, хочуть брати участь в розвитку міста та мають цікаві ідеї, до 30 червня можуть подати свої проекти для участі в конкурсі «Бюджет ініціатив чернівчан».

Ідеї, які наберуть найбільше голосів, будуть реалізовані за кошти міського бюджету в 2020 році. За 2 дні прийому  вже зареєстровано 4 проекти.

Тематика проектів повинна бути спрямована на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста. Вимоги до проектів зазначені в Положенні.

Цього року «Бюджет ініціатив чернівчан» зазнав істотних змін. Зокрема, змінилися граничні суми для фінансування великих та малих проектів.

Відтепер проекти розподіляються на такі категорії: малий проект від бюджетних організацій (бюджет до 699 999 грн.), малий проект від громадськості (бюджет до 699 999 грн.), великий проект від бюджетних організацій (бюджет від 700 тис. грн. до 3 млн.грн)  та великий проект від громадськості (бюджет від 700 тис. грн. до 3 млн.грн)  .  

В 2020 році на реалізацію проектів в міському бюджеті буде передбачено 16 мільйонів гривень: 40% – на великі та 60% – на малі.

В свою чергу, обсяг великих та малих проектів поділятиметься між бюджетними організаціями та громадськістю у співвідношенні 40% та 60% відповідно.

Також з положення вилучена вимога збору підписів (25 та 50 мешканців)  для подачі проектів. Крім того,  відтепер усі проекти мають відповідати цілям Інтегрованої концепції розвитку Чернівців  до 2030.

Автором проекту може бути громадянин України, який досяг 14-річного віку. Кожен автор може подати один проект.

Проекти можна подати з 15 травня по 30 червня через всеукраїнську платформу  "Громадський бюджет" . У паперовому вигляді проекти прийматимуться в Центрі надання адміністративних послуг ( вул. Героїв Майдану, 7) та в філії у Садгорі ( вул.І. Підкови, 2).

Певні зміни відбулись в розділах, що стосуються голосування за проекти. Наразі проголосувати зможуть мешканці Чернівців від 14 років. Крім того, проголосувати можна буде за 4 проекти : по одному великому від бюджетних організацій та громадськості, та по одному малому від бюджетних організацій та  від громадськості.

Консультацію можна отримати у відділі інформації та зв'язків з громадськістю Чернівецької міської ради, площа Центральна,1, кабінет 106, або за телефоном 52-25-79.

Довідка

За три роки існування «Бюджету ініціатив чернівчан» кількість подання проектів значно зросла. Якщо у 2016 році вона становила 58, то у 2018 – вже 91.

Домінуючою  у 2016 році була категорія спорту, яка складала 26% від загальної кількості, але до 2018 року вона знизилась до 9%. Помітно зросла в рейтингу категорія комунального господарства. Якщо станом на 2016 рік вона складала 17%, то до 2018 року зросла до 21%. Значно актуальнішим за останні три роки стало питання, що стосується охорони здоров’я. У 2016 році дана категорія становила лише 7% від загальної кількості,  у 2018 році зросла до 16%. Освіта зросла від 10% до 29% за досліджуваний період часу.

Вік авторів проектів  в середньому  складає від 36 до 45 років,   зараз дедалі більше молоді бере участь у плануванні проектів. У 2016 році  кількість авторів до 25 років становила 3%, а в 2018 році – 4%. Якщо брати до уваги активність похилого віку, то вона помітно знижується. У 2016 році кількість авторів старше 65 складала 7%, а в 2018 – лише 2%.

В цьому році реалізовуються проекти, що стали переможцями в 2018 – му. Вже реалізовано 2 проекти, решта знаходиться на різних етапах виконання. Також, залишилось реалізувати 4 проекти, котрі реалізовувались минулого року, бо через несприятливі погодні умови, їхня вчасна реалізація виявилась неможливою.