Школа пригодницької освіти "Стежина пращурів", проект "лодія Мальва". На реалізації

Доданий
08.06.2021
Номер
14
Культура

Ціль:
- побудова повнорозмірного корабля по зразках ранньосередньовічних слов'янських лодій 9-11 століть часів Київської Русі.
- побудова малого рибацького човна довбанки
Мета:
- залучення молоді до активного способу життя
- вивчення становлення української державності та культури
- дослідження історичної епохи Давньої Буковини
- створення туристичного об'єкту
- організація громадського простору

Автор проєкту
Бюджет
291 130 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Опис проекту

Основною метою проекту "Лодь Мальва" є робота з молоддю, а саме залучення до активного способу життя, зацікавлення спортом та фізичною активністю, ознайомлення з альтернативними варіантами проведення дозвілля, розвиток особистості на противагу проведення часу у телефонах та інших гаджетах, формування активної життєвої позиції та позитивних життєвих цінностей. спрямування підліткової енергії у контрольоване безпечне русло. Екологічне виховання та соціальна адаптація, поруч з профорієнтацією - адже кожен бажаючий зможе взяти в руки інструмент та спробувати працювати над створенням човна.
Під час будівництва лодій стане можливим дослідження історичної епохи Київської Русі - часів становлення української державності та культури, а місце будівництва - площадкою для зустрічей, обговорень, спілкування різних верств населення, археологів, істориків, а також любителів та фахівців кораблебудівної справи.
Під час будівництва лодії будуть використані стародавні методи та інструменти як елеменет історичного експерименту, наприклад - розкол цільного дерева ручним методом для отримання будівельного матеріалу.
На всьому протязі будівництва учасників проекту супроводжуватиме існуючий корабель вікінгів "Хугін", рибацькі човни "Сілд" та "Хвалгар", виготовлені аналогічним способом. Щодня після завершення будівництва чернівчани та гості міста матимуть можливість прогулятись на функціонуючих плав.засобах, послухати лекції на історичні теми та прийняти участь у майстер-класах. Урочисте завершення будівництва та спуск лодії Мальва будуть організовані як культурний захід, з концертом історичного гурту, фаєршоу, виступом ГО КІР Берсерк, корабельними перегонами, виставковим містечком історичного поселення "ХугінХоф". Будівництво постійно буде супроводжуватись медіа-підтримкою, висвітленням ідей та ходу будівництва у соціальних мережах. Після завершення та спуску лодії на воду, буде написана стаття-звіт по реалізації проекту, успіхам та пропозиціям.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Аналог лодії часів Київської Русі стане новим привабливим туристичним об'єктом міста. Гості міста, активна молодь, чернівчани без вікових обмежень зможуть відчути себе справжніми мореплавцями давнини, відчути вагу весла в руках, відчути як це воно - ходити під вітрилом!
Відпочиваючі зможуть дізнатись про методики сереhttps://gb.city.cv.ua/дньовічного кораблебудування, прийняти безпосередню участь у створенні лодії та довбанки, відвідати тематичні майстер-класи. для школярів молодших класів працює гурток "Вітрильна школа вікінгів", та проекти "living history", де діти мають можливість зануритись у побут та життя епохи Раннього середньовіччя.
Паралельно з будівництвом лодії для мешканців міста буде можливість щоденно отримувати інформацію про життя людей епохи Київської Русі та її Північних сусідів, приймати участь у майстер-класах, слухати лекції про одяг та озброєння, про життя та звичаї давніх слов'ян, потримати в руках зброю, приміряти шолом та кольчугу.
Чернівчани зможуть від перших днів початку реалізації проекту "Лодія Мальва" приймати активну участь у будівництві корабля та човна довбанки.
Сам проект носить пізнавально-навчально-розважальний характер.

Умови використання результатів проекту всіма мешканцями міста

Сучасний аналог історичної лодії буде працювати як робочо-навчальна платформа студії-гуртка "Вітрильна школа вікінгів", туристичний об'єкт міського озера, як тематична фотозона та наочний об'єкт виставкового містечка "ХугінХоф" від ГО Клуб історичної реконструкції Берсерк.
Умови використання:
Доступ до лодії вільний, використання як плав.засобу - тільки у присутності відповідальних осіб з дотриманням правил техніки безпеки та у тверезому стані.

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проекту

1)охоплення проектом близько трьох тисяч учасників, 2)поширення кораблебудівного ремесла серед молоді, 3)профорієнтація активної молоді, 4)дослідження історії Прадавньої Буковини, 5)вдосконалення ремісничих навиків, 6)організація громадського простору, 7)налагодження культурн их зв'язків, 8)започаткування аналогічного міжнародного проекту,9)робота з особами з особливими потребами.

Чи потребує проект додаткових коштів на утримання об’єкту?

Технічне обслуговування лодії полягає у консервування корабля на зиму, та облаштоване місце зберігання (накриття) на час перебування поза водами.

Пропозиція по визначенню балансоутримувача

ГО КІР Берсерк сумісно з Парком Жовтневим

Експертна оцінка

Відповідальні підрозділи

Управління культури