Багатофункціональний скейтпарк та молодіжний культурний простір в парку Т.Г. Шевченка. Брав участь

Доданий
15.06.2021
Номер
32
Спорт

Ідея облаштувати сучасний молодіжний культурний простір та скейтпарк в парку ім. Т. Г. Шевченка вже давно сформувалась в колі молодих екстремалів міста. Наразі, представники різних напрямків екстремальних видів спорту об'єднались в ініціативну групу з 70 людей, метою якої є створення сучасного скейт-парку в логістично зручному і безпечному для дітей місці, а саме, в парку ім.Т.Г. Шевченка.

Автор проєкту
Бюджет
1 497 607 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Опис проекту

Проблема

Кількість прихильників екстремальних видів спорту в м.Чернівці постійно зростає, а відтак місць для тренувань не вистачає. Єдиний скейтпарк що знаходиться в робочому стані (по вул.Воробкевича) не здатен умістити всіх охочих. Тому наразі підлітки або змушені тіснитись у ньому, або їздити в на іншу околицю міста в майже зламаний скейтпарк на стадіоні "Мальва" (по вул.Галицький шлях).

Обидві локації є територіально та функціонально незручними, таким чином це не сприяє розвитку екстремальних видів спорту в м.Чернівці. Окрім того скейтпарк по вул Воробкевича відвідують також і діти 9-13 років, які приходять туди самостійно, і наражаються на небезпеку через те, що між скейтпарком та продуктовими магазинами (де діти купляють воду) проходить автомобільна дорога з швидким рухом автомобілів.

Варто зауважити, що околиці міста є більш небезпечними для дітей ніж центр.

Крім того, кожен з екстремальних видів спорту має свої вимоги до облаштування скейтпарків, які неможливо задовільнити засобами одного-єдиного скейтпарку.

Дуже важливим також є те, що деякі екстремальні види спорту, такі як скейтбординг та BMX увійшли до складу олімпійських та будуть представлені на Літніх Олімпійських іграх у Токіо в 2021 році. Саме тому, потрібна достатня кількість належним чином облаштованих скейтпарків, аби потенційні олімпійські чемпіони могли тренуватись та заявити про себе.

Мета проекту

Ідея облаштувати сучасний скейтпарк в парку ім. Т. Г. Шевченка вже давно сформувалась в колі молодих екстремалів міста. Наразі, представники різних напрямків екстремальних видів спорту об'єднались в ініціативну групу з 70+ людей, метою якої є створення сучасного багатофункціонального скейт-парку під відкритим небом в зручному і безпечному місці, а саме, в парку ім.Т.Г. Шевченка (огороджений майданчик навпроти кав’ярні “Літо”). Цю ідею також готові підтримати інші екстремали та мешканці міста.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Для всіх любителів екстремальних видів спорту: скейтборд, кікскутер(самокат), велосипеди ВМХ, велосипеди МТВ, стрітборд, агресів верт, агресів стріт та для workout спорсменів.

Фігури, які пропонується розмістити в скейтпарку, мають різний рівень складності, а частина з них може використовуватись і дітьми, також площадка буде місцем тренувань воркаут спортсменів (за наявності акробатичної перекладини).

Скейтпарк заохочуватиме більшу кількість дітей та підлітків займатись різними видами спорту, і завдяки цьому, розвиватись фізично, спрямовувати енергію в позитивне русло, заводити нові знайомства та займати активну громадянську позицію, що сприятиме розвитку міста Чернівці.

Зазначена ділянка є ідеальною з огляду на наступні причини:

1. Майданчик огороджений, отже підлітки будуть подалі від ризику потрапити під колеса автомобіля. Крім цього, самі екстремали не становитимуть небезпеки для оточуючих.

2. Ділянка знаходиться в логістично зручному місці, отже підлітки зможуть зручно діставатись до місця тренувань, не витрачаючи на дорогу багато часу, що не відбиватиметься негативно на навчанні.

3. Оскільки екстремальними видами спорту діти починають займатись переважно у віці 11-12 років, а це ще досить юний вік, зазначена ділянка дозволить дітям не їздити для занять на потенційно небезпечні околиці міста.

5. Ділянка є досить просторою, що дозволить розмістити на ній значну кількість багатофункціонального обладнання, здатного задовільнити вимоги широкого кола представників різних напрямків екстремальних видів спорту.

6. Територія пропонованого майданчика підходить для того, щоб вмістити зростаючу щороку кількість дітей та молоді, які катаються на скейтах, BMX, кікскутерах (самокатах), естремальних роликах.

7. Скейтпарк в парку ім. Т.Г.Шевченка дозволить проводити показові виступи. Також, можлива організація навчання екстремальним видам катання за сприяння федерацій цих видів спорту.

8. Поряд з скейтпарком можна встановити дві акробатичні перекладини для workout спорсменів, які також виконують трюки. І саме таких перекладин не вистачає в Чернівцях на відкритих площадках.

І в цілому там є місце, щоб розвивати скейтпарк і об'єднати екстремальні види спорту з новими, але дружніми для екстремалів напрямками.

Умови використання результатів проекту всіма мешканцями міста

Розміщений в центральній частині міста безкоштовний скейтпарк позитивно вплине на виховання дітей і соціальну ситуацію. Молоді люди матимуть місце для живого спілкування і створення дружніх відносин в безпечному місці.

Спортивні федерації зможуть проводити всеукраїнські змагання або етапи міжнародних змагань, що непрямим чином відіграватиме свою роль в розвитку туристичної галузі міста.

На території скейтпарку можливе проведення молодіжних фестивалів, які можуть відігравати виховну та патріотичну функцію.

Додатковим форматом використання скейтпарку може стати організація кінопоказів на майданчику у вечірній та нічний час, після звершення катання.

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проекту

Направлення підліткової енергії в конструктивне русло, виховання конкурентоспроможних спортсменів з екстремальних видів спорту, створення середовища для неформальної молодіжної комунікації, боротьба з ігроманією/хуліганством підлітків завдяки їх зацікавленню катанням

Чи потребує проект додаткових коштів на утримання об’єкту?

Спортсмени самі можуть доглядати за майданчиком, але раз на 4-6 років можливий вибірковий ремонт застарілих частин покриття фігур майданчика.

Пропозиція по визначенню балансоутримувача

Можливо: а) Управління по фізичній культурі та спорту; б) громадська організація екстремалів міста Чернівці, які є ініціаторами проекту; в) Парк Т.Г. Шевченка

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління культури

Управління по фізичній культурі та спорту

Департамент урбаністики та архітектури

Департамент інфраструктури та благоустрою міської ради