Двосерійний мурал «Герої нашого часу» На реалізації

Доданий
15.06.2021
Номер
37
Культура

Двосерійний мурал «Герої нашого часу» є символічним відображенням подяки тим людям, які стали героями сьогодення: солдатам АТО, чернівчанам, які віддали своє життя за майбутнє Батьківщини та молодої нації; лікарям, які першими стали живим щитом проти коронавірусного удару на території України у Чернівцях, та протягом всього періоду віддано рятували пацієнтів.

Автор проєкту
Бюджет
398 400 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
бульв. Героїв Крут (Героїв Сталінграду), 16, Чернівці

Опис

Опис проекту

Двосерійний мурал «Герої нашого часу» сформований з бачення та ідей чернівецької молоді. Створення стінопису для справжніх героїв сьогодення – це висловлення подяки від молодої нації, яка творитиме майбутнє України, пам’ятаючи тих, хто боровся за наші життя!
Проблематика запропонованого проєкту складається з низки питань, найважливіші з них:
1. Неестетичні фасади будинків поза межами історичного ареалу.
Важливими позитивними функціями муралів є підвищення привабливості, естетизація спальних районів із старими забудовами: кольорові малюнки оживлюють одноманітні простори міста. Створення муралу – це можливість реконструкції та покращення виглядів фасадів у сучасному спектрі мистецтва.
2. Монументальний живопис як сучасний напрям розвитку туристичної індустрії для Чернівців.
Одним із сучасних різновидів цього живопису є мурали. У контексті урбаністичного мистецтва їх вважають якісно новою практикою. Мурали на відміну від графіті є пріоритетнішими, оскільки створюються легально. Стінописи нерозвинуті у нашому місті, що потребує локального вкраплення сучасних фарб задля покращення туристичного розвитку, зокрема на цільову аудиторію туристів – молодь.
3. Сюжет двосерійного муралу.
Двосерійний мурал «Герої нашого часу» передбачає створення стінописів об’єднаних спільним сюжетом: висловлення подяки тим, хто боровся і продовжує боротися за наші життя та наше майбутнє.
Мурал №1 (бульвар Героїв Крут 9А). Зображення узагальнених образів лікарів (із дотриманням гендерної рівности), які стали живим щитом проти удару COVID-2019, що вперше був підтверджений на території України у м.Чернівці. Важливо, щоб такі події не були лише на сторінках історії. Пандемія закінчиться, а пам'ять про людські вчинки повинна залишитися. Тіні позаду образу є віддзеркаленням лікарських вчинків, які боролися за кожного пацієнта. Окрема вдячність лікарям-чернівчанам, які першими пішли у боротьбу з невидимим ворогом та гідно боролися із хвилями пандемії. Невидимий ворог – видимі герої!
Мурал №2 (бульвар Героїв Крут 16).
Мурал створюються на частині будинку, у якому проживав Олексій Вербицький – солдат Збройних сил України, нагороджений медаллю «На славу Чернівців» (посмертно). У цьому ж будинку встановлена меморіальна дошка на його честь.
Створення стінопису з образом молодого солдата АТО як символу молодої нації, яка покликана стати творцями змін у своїй країні. Молодий солдат має свідоме розуміння того, що він громадянин України і готовий стати на сторожі української незалежности. Хлопець тримає у руках лист, на якому будуть вказані імена померлих воїнів-чернівчан АТО. Це символ пам’яті про тих, хто віддав життя за гідність своєї країни. Образ буде із фоном української символіки, яка є невід’ємним атрибутом нашої ідентичности. Мурал загалом представляє три основні елементи - молодь, вдячність та пам’ять. Молодь як покоління змінотворців, вдячність солдатам за боротьбу і позицію українського захисника, пам’ять про героїв, які не вмирають. Наші герої в наших серцях!

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Двосерійний мурал-подяка присвячений лікарям та воїнам АТО, зокрема чернівчанам, їхній праці та відвазі у боротьбі за життя та майбутнє України.
Молодь, для якої проект стає сучасною яскравою фотозоною та заразом стає інструментом для формування свідомої позиції громадянина своєї країни, пам’ять про події, які відбуваються зараз.
Туристи, які приїздять до міста. Стінописи у практиці інших українських та європейських міст є важливими для туристичної індустрії.
Мешканці міста району Бульвару будуть щоденними глядачами стінописів, оскільки так розміщені локації муралів.

Умови використання результатів проекту всіма мешканцями міста

Серію муралів матимуть змогу переглядати всі охочі чернівчани та туристи: діти, молодь, люди похилого віку. Мурал №1 із образом лікарів передбачає дотримання гендерної рівности між лікарями-чоловіками та лікарями-жінками
Всі охочі, які мають бажання відвідати фотозону муралів чи провести час дозвілля, зможуть перебувати біля стінописів у запропонованій зоні щоденно, незважаючи на пору доби.

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проекту

Очікуваний результат можна поділити на три складові : 1. Двосерійний мурал «Герої нашого часу» нібито виступають дрібними агентами, першопрохідцями творення нового бренду міста у цьому напрямку урбаністичного живопису, вказують на приналежність міста до української ідентичности. 2. Створення просторового орієнтиру — нової практики взаємодії із простором. Мурали стають новими для архітектури об’єктами, але також і творять свій власний «мета-простір». Маркування — внесення нових та важливих маркерів-символів у місто, за рахунок чого міський простір поза межами історичного араелу стає символічно забарвленим. 3. Мурал – це висловлення позиції чернівецької молоді щодо подій, які відбуваються зараз. Також це спосіб сказати "Дякуємо!". "Дякуємо" тим, хто боровся і продовжує боротися за наші життя та наше майбутнє.

Чи потребує проект додаткових коштів на утримання об’єкту?

Ні

Пропозиція по визначенню балансоутримувача

Чернівецька міська рада

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент урбаністики та архітектури

Відділ охорони культурної спадщини